2437/29
Tysk bord af nøddetræ indlagt med marquetteri af lyst og mørkt træ, front med skuffe flankeret af to mindre skuffer, kugle ben hvor imellem X-formede sprosser. Barok form, 19. årh. H. 76. B. 126. D. 70.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Vandskjolder på plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag