2423/846
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Tre-personers sofa med stel af af teak, betrukket i sider, ryg og løse hynder med lyst uld. ML 240. Udført hos Mikael Laursen. L. 221.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||