2438/652
Dansk møbeldesign
Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med mønstret velour. 1930–40'erne. L. 192.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|