2438/​652

Dansk møbeldesign

Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med mønstret velour. 1930–40'erne. L. 192.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?