Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Retning”. Sign. på bagsiden Kvium 00 samt med titel. Olie på tre sammensatte lærreder. Hhv. 60×60, 28×48 og 30×25. Uindrammet. (3)
Proveniens: Franz Pedersens Kunsthandel, Horsens.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017