2435/​213

Kinesisk tripod lågkrukke af sølv med hanke af jade og montering i form af dragehoveder, korpus prydet med langtlivstegn og isat turkiser mv, 20. årh. H. 8 cm. Samt mandarinknop af gulligt glas og montering af forgyldt metal ca. 1900 H. 5 cm. (2)

Lågets indvendige rand med buler.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

29 bud

893068 (Autobud) 2.700 DKK
955603 2.600 DKK
893068 (Autobud) 2.500 DKK
896443 2.400 DKK
893068 2.300 DKK
101392 2.200 DKK
1091286 2.100 DKK
955603 (Autobud) 2.000 DKK
1091286 2.000 DKK
955603 (Autobud) 1.950 DKK
1091286 1.900 DKK
955603 (Autobud) 1.850 DKK
1091286 1.800 DKK
955603 (Autobud) 1.750 DKK
1091286 1.700 DKK
955603 (Autobud) 1.650 DKK
1091286 1.600 DKK
955603 (Autobud) 1.550 DKK
1091286 1.500 DKK
955603 (Autobud) 1.450 DKK
1091286 1.400 DKK
955603 (Autobud) 1.350 DKK
1091286 1.300 DKK
955603 1.250 DKK
1091286 1.200 DKK
313670 1.150 DKK
1091286 1.100 DKK
295626 1.050 DKK
313670 1.000 DKK