2435/213
Kinesisk tripod lågkrukke af sølv med hanke af jade og montering i form af dragehoveder, korpus prydet med langtlivstegn og isat turkiser mv, 20. årh. H. 8 cm. Samt mandarinknop af gulligt glas og montering af forgyldt metal ca. 1900 H. 5 cm. (2)
Lågets indvendige rand med buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud
893068 (Autobud) | ||
955603 | ||
893068 (Autobud) | ||
896443 | ||
893068 | ||
101392 | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 (Autobud) | ||
1091286 | ||
955603 | ||
1091286 | ||
313670 | ||
1091286 | ||
295626 | ||
313670 |