2431/​578

Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)

“Maria”. To-delt fold-ud bord med stel og plade af birk. Model Mi 901. Udført og mærket hos Mathsson International. H. 72. L. 23/279. B. 90.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Fra i Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

968124 8.500 DKK