Kinesisk bord af Huanghuali. Mid Qing dynasty, 18. årh.s begyndelse. H. 87. L. 98. B. 47.
Proveniens: Anker Svart ambassadør i Beijing fra 1962–1965.
Asiatisk kunst, 2. juni 2017