2426/​242

To spanske lågkrukker af porcelæn, dekorerede i farver og guld en chinoiserie med våbenskjold på krakelé grund. Sign. Christine Cano Pintado a mano by Nelson. Beg. 20. årh. (2)

Aldersrelaterede spor.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

879475 1.500 DKK