922/​326

Wifredo Lam (f. Sagua-la-Grande 1902, d. Paris 1982)

Uden titel. Sign. Lam 1959. Olie på lærred. 36×45. Certifikat udstedt af Eskil Lam, Paris 23. november 2023 medfølger.

Proveniens: Court Gallery, København. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovenstående.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

350.000–500.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?