2435/621
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Vase af patineret diskometal støbt med cirkulær base og kannelleret korpus. Stemplet monogram Just A., Danmark. Dessin 1940. H. 24,4. Diam. maks. 20.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Vurdering