2431/795
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
“Venus med æblet”. Sign. Kai N. Patineret bronze. H. 34,5.
Generelt almindelig patina. Visse steder med slitage i overfladen.
Fra
i
Vurdering
920941 | ||
812818 | ||
148159 | ||
1049243 | ||
838359 | ||
101714 |