873/898
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Former dannes - Bevægelse”, 1974. Sign. monogram; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 112×79.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017
Vurdering
Hammerslag