2347/633
Peter Rostrup Bøyesen (f. Varde 1882, d. København 1952)
Kunstneren i sit atelier, 1943. Sign. monogram. Olie på masonit. 102×80.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 21. november 2023
Vurdering
Hammerslag
13 bud