924/​144

Et stort George II spejl i ramme af forgyldt træ, svanehalsformet top udskåret med bladværk og ornamentik, centreret af et senere akantusblad, rektangulær facetslebet glas. C. 1730 og senere. H. 130. B. 74.

Proveniens: Dansk privatsamling.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?