2346/862
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Shakerbord af eg. Model C 18. Udført og mærket for FDB. H. 73. L. 180. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med større stødmærke/finérskade.
Moderne kunst og design, 14. november 2023
Vurdering
Hammerslag
24 bud