1920/​1621

Russisk ikon med fremstilling af Skt. George der bekæmper dragen. Tempera på træpanel. 18–19th century. 48×38,5.

Mindre krakeleringer. Restaureret.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag