Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
To kompositioner fra Eventyrets Univers, Nr. 3 og 5. Begge sign. Carl-Henning Pedersen, Paris, 1974, 146/150. Trykt hos Clot, Bramsen et Georges, Paris. Litografi i farver. Med titelblad og i original mappe. Bladstørrelse 82×60. Uindrammet. (2)
Original stand. Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 12. marts 2024