2421/​933

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

“Øresund”. Dobbeltkommode af eg. Front med otte skuffer. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner. H. 69. B. 135. D. 54.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 21. maj 2024

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

7.000 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
3.000 DKK