1247/120
Engelsk standur i kasse af mahogni, skive af messing gennembrudt forgyldt hjørne ornemantik, værk med minut- og datoviser, timekrans af kobber med rester af forsølvning. 18. årh.s slutning. Plakette sign. James Chater, London. H. 235.
Condition
Pendulum, weights and key is enclosed. Restored. With crack in the base.
Auction
Paintings and antiques, 19 November 2012
Category
Estimate
Sold
Price realised
4 bids
When | Bidder | Bid |
(Auto bid) | ||