922/​328

Keith Haring (f. Kunztown, Pennsylvania 1958, d. New York 1990)

“Pop Shop 1 (plate 1)” eller “Best Buddies”. Sign. K. Haring 87, 93/200. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 30,5×38.

Original gul konvolut/indpakning fra Pop Shop Tokyo medfølger.

Litteratur: Littmann side 82. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet af nuværende ejer i “Pop Shop”, Tokyo, Japan, december 1988. Indrammet hos Per Steen Hebsgaard, København, i begyndelsen af 1989.

Seller informs: Ingen mig bekendt.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

125.000–150.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?