2426/852
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Kande af stentøj dekoreret med lysegrå glasur med blålige elementer. Hank modelleret med blade og bær. Sign. monogram, 11. H. 14.
Brugsslitage. Minimalt afslag på tud.
Vurdering