2426/​852

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

Kande af stentøj dekoreret med lysegrå glasur med blålige elementer. Hank modelleret med blade og bær. Sign. monogram, 11. H. 14.

Brugsslitage. Minimalt afslag på tud.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

853141 10.500 DKK
257960 (Autobud) 10.000 DKK
853141 9.500 DKK
257960 (Autobud) 6.000 DKK
853141 5.500 DKK
257960 3.000 DKK