1506/262
Dansk kommode af mahogni, front med to skuffer, flankeret af kannelerede søjler. Louis XVI form, 19. årh. H. 77. B. 76. D. 41.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag