2143/56
Kinesisk lampebord af udskåret og sortmalet træ, plade af rødbroget marmor. Ca. 1900. H. 67. Diam. 26.
Ridser og mærker. Enkelte revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag