2143/​56

Kinesisk lampebord af udskåret og sortmalet træ, plade af rødbroget marmor. Ca. 1900. H. 67. Diam. 26.

Ridser og mærker. Enkelte revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK