Dansk møbeldesign
Pianette af palisander. Stemplet nr. 18917. Udført hos Andreas Christensen. 1960–1970erne. H. 90. B. 120. D. 52,5.
CITES certifikat medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Delvist falmet.
Moderne kunst og design, 27. august 2013
15 bud