924/867
Birgitta Södergren (f. 20. årh.)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Grønt felt, samt lysegrå bort med geometrisk dekor i grønne, gule og hvide nuancer. Sign. BS. Udført anden halvdel af 20. årh., Sverige. L. 338. B. 233.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud