2420/328
Signeret Tabriz tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund. Konturer og mindre partier med silkeluv. 21. årh. 207×153.
Fremstår med enkelte pletter. Mindre defekt på kantomslåning i ene side(2 cm)
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag