706/771
O. A. Hermansen (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)
Sommerdag med storke ved en sø. Sign. O. A. H. 78. Olie på lærred monteret på plade. 35×48.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier Extra, 7. februar 2007
Vurdering
Hammerslag