August Ferdinand Schiertz (f. 1804, d. 1878)
En jæger med sin hund. Sign. Ferd. Schiertz 1835. Olie på lærred. 28×23.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
998214 |