Christian Achenbach (f. Siegen 1978)
“O.T. (Vanitas)”, 2009. Sign. og dateret på bagsiden. Olie og glimmer på lærred. 150×130.
Udstillet: “Lost and Found”, LARMgalleri, København 2009. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017