2422/84
Meissen opsats af porcelæn, dekoreret i farver og med bronzemontering, stamme støbt i form af børn med draperier. Tyskland, 19. årh. H. 41. L. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsrevner. Mindre afslag. Reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud