2416/724
Gunnel Nyman (f. 1909, d. 1948)
Vase af klart glas ilagt luftbobler. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi, Notsjö, -55. H. 26,4.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med spor af glaspest. Se venligst detaljefotos.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag