2427/154
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med en kurv med blomster og kirsebær. Usigneret. Olie på lærred. 26×32.
Mindre krakeleringer samt et mærke langs blændrammens kant. Lille hul ved nedre venstre hjørne. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag