2148/244
Kinesisk Imari kande, rillet pæreformet korpus, hældetud repareret med forgyldt metal. H. 19 cm. Derudover en teacaddy, firsidet H. 11 cm, 18. årh. (2)
Kande med rep. og montering med metal hældetud og kæde til låg. Små afslag langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud