2443/20
Kommode af gråmalet træ, front med to skuffer samt to låger hvorbag hvilke hylder, udskåret med kanneleringer og bladværk. Sverige. Gustaviansk form. 19. årh. H. 104. B. 113. D. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag