2433/​706

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Bordlampe af patineret diskometal med kantet dekor. Stemplet monogram Just A., dessin 60. H. ekskl. fatning 30,5. H. inkl. skærmholder 48,6.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fatning med reparation. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

49 bud

1159600 13.500 DKK
1064555 13.000 DKK
1159600 12.500 DKK
1064555 12.000 DKK
1159600 11.500 DKK
1064555 11.000 DKK
1159600 10.500 DKK
1064555 10.000 DKK
1159600 9.500 DKK
1064555 9.000 DKK
1159600 8.500 DKK
1064555 (Autobud) 8.000 DKK
1159600 7.500 DKK
1064555 (Autobud) 7.000 DKK
1159600 6.500 DKK
1064555 (Autobud) 6.000 DKK
1159600 5.500 DKK
1064555 (Autobud) 5.000 DKK
1159600 4.800 DKK
1064555 (Autobud) 4.600 DKK
1159600 4.400 DKK
1064555 4.200 DKK
1159600 4.000 DKK
1163223 3.800 DKK
1159600 3.600 DKK
1163223 3.400 DKK
1159600 3.200 DKK
1161977 (Autobud) 3.000 DKK
1163223 3.000 DKK
1161977 (Autobud) 2.900 DKK
1159600 2.800 DKK
1161977 (Autobud) 2.700 DKK
1163223 2.600 DKK
1161977 (Autobud) 2.500 DKK
1163223 2.400 DKK
1161977 (Autobud) 2.300 DKK
1163223 2.200 DKK
1161977 (Autobud) 2.100 DKK
1163223 2.000 DKK
1161977 (Autobud) 1.950 DKK
1163223 1.900 DKK
1161977 (Autobud) 1.850 DKK
1163223 1.800 DKK
1161977 (Autobud) 1.750 DKK
1163223 1.700 DKK
1161977 (Autobud) 1.650 DKK
1163223 1.600 DKK
1161977 1.550 DKK
800608 1.500 DKK