1921/40
Barok kiste af egetræ med buet låg, beslag og håndtag af jern. Delvist 18. årh. H. 65. B. 85. D. 46.
Brugsspor. Senere jernbeslået. Revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud