1947/910
Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)
Et par lågæsker af palisander, top ilagt orange kakler. Stemplet Klitgaard Denmark, 1960'erne. H. 11,5. (2)
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag