2439/104
Russisk ikon med fremstilling af “Den Gammeltestamentlige Treenighed”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. 19. årh. 32×27.
krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag