Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Sejlskibe ud for Skagens kyst. Sign. C. Locher Skagen 73. Olie på papir monteret på lærred. 28×40.
Et par mindre krakeleringer/revner (13 mm og ca. 5×15 mm). Enkelte mindre afskalninger. Behov for rens.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018