2439/1768
Philippe Starck (f. Paris 1949)
“Romeo Moon”. Bordlampe af grålakeret metal, skærm af glas. Model T-1. Udført for Flos. H. 65.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
21 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
855127 (Autobud) | ||
1139622 | ||
855127 (Autobud) | ||
1139622 | ||
855127 (Autobud) | ||
1139622 | ||
855127 | ||
1139622 | ||
860120 (Autobud) | ||
855127 | ||
860120 | ||
855127 (Autobud) | ||
860120 | ||
855127 | ||
844816 | ||
1040182 (Autobud) | ||
844816 | ||
1040182 (Autobud) | ||
971700 | ||
1040182 | ||
1032993 |