2439/​1768

Philippe Starck (f. Paris 1949)

“Romeo Moon”. Bordlampe af grålakeret metal, skærm af glas. Model T-1. Udført for Flos. H. 65.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

21 bud

Tidspunkt Byder Bud
855127 (Autobud) 2.800 DKK
1139622 2.700 DKK
855127 (Autobud) 2.600 DKK
1139622 2.500 DKK
855127 (Autobud) 2.400 DKK
1139622 2.300 DKK
855127 2.200 DKK
1139622 2.100 DKK
860120 (Autobud) 2.000 DKK
855127 2.000 DKK
860120 1.550 DKK
855127 (Autobud) 1.500 DKK
860120 1.450 DKK
855127 800 DKK
844816 750 DKK
1040182 (Autobud) 700 DKK
844816 700 DKK
1040182 (Autobud) 650 DKK
971700 600 DKK
1040182 550 DKK
1032993 500 DKK