2439/​1768

Philippe Starck (f. Paris 1949)

“Romeo Moon”. Bordlampe af grålakeret metal, skærm af glas. Model T-1. Udført for Flos. H. 65.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

1.500 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?