Foto endnu ikke klar
893/83
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Åløb igennem en forårsskov med nyudsprungne bøgetræer. Sign. P. Mönsted 1901. Olie på lærred. 39×54,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag