2434/​605

Dansk møbeldesign

Skænk af eg, front med fire låger med udskæringer. 1970'erne. H. 91. B. 236. D. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lågerne binder. Nogle tørringsrevner.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?