1623/558
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Lampebord af teak med krydsbensstel. Model 455. Stemplet Nissen Langaa, Danmark IHQ. H. 43. L. 38. B. 40.
Proveniens: Købt af tidligere medarbejder i 1950'erne hos Nissen, Langaa.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. juni 2016
Vurdering
Hammerslag