1623/​558

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Lampebord af teak med krydsbensstel. Model 455. Stemplet Nissen Langaa, Danmark IHQ. H. 43. L. 38. B. 40.

Proveniens: Købt af tidligere medarbejder i 1950'erne hos Nissen, Langaa.

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 7. juni 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK