2439/​748

Ubekendt design

To bordlamper af rødglaseret keramik. Bund og topplade af messing. Skærme af plisseret akryl. H. 57. (2)

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Forskellige skærme.

Moderne kunst og design, 24. september 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK