2132/791
Ubekendt design
Væglampe af messing med svingarm, konisk skærm af hvidlakeret metal, 1960'erne. Maks. L. ca. 116.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag