1734/35
Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883)
“Den gamle smedie ved Søholt”. Sign. monogram 45. Olie på lærred. 43×67.
Talrige krakeleringer. Afskalninger. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag
29 bud