2439/1632
Regency spillebord af mahogni indlagt med lyst træ, afskårne hjørner, spolehjul og sabots af messing. 19. årh.s begyndelse. H. 75. B. 91. D. 45.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Falmet.
Vurdering
Hammerslag